Varmı Arttıran
İHALEYE KALAN SÜRE
Gün
Saat
Dakika
Saniye

SİTE KULLANIMI

SİTE KULLANIMI

Üyelerimize, ihalelere çok daha verimli ve aktif katılım imkanı sunan yeni web sitemiz ve mobil uygulamalarımızla yayındayız.

Varmiarttiran.com ihalelerine katılabilmek için öncelikli olarak sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemi tamamen ücretsiz olup; ilgili üyelik formunu doldurarak hemen üye olabileceğiniz gibi, mobil uygulamalarımız vasıtasıyla da üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra; tüm ihaleleri canlı olarak takip edebilir, istediğiniz zaman kredi kartınızdan hesabınıza anında ihale katılım bedelleri nispetinde bakiye ekleyerek satınalma gücü oluşturabilir ve ihaledeki araçlara teklif vermeye başlayabilirsiniz.

İsteyen üyelerimiz profesyonel üyeliğe geçiş talebinde bulunarak ve gerekli koşulları sağlayarak, katılım bedeli yüklemelerine gerek kalmaksızın açık arttırmalara iştirak edebilirler.

İşitsel ve görsel efektlerle desteklenmiş olan interaktif ihale ekranımız vasıtasıyla, konforlu olduğu kadar, CANLI ve HEYECANLI bir satın alma deneyimi yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın!

Gerek bilgisayarınızdan, gerekse mobil uygulamalarımızı indirerek cep telefonlarınız ve diğer mobil cihazlarınızdan, tüm ihaleyi hiçbir anını kaçırmaksızın takip edebilir, ihaleler öncesinde ve sırasında aktif ihale kataloğundaki araçları detaylı bir şekilde inceleyebilir, Facebook ve Twitter hesaplarınız üzerinden anında sosyal paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Detaylı araç arama ve listeleme opsiyonlarımızla aktif ihale kataloğundaki ve satılmış tüm araçları detaylarıyla listeleyebilir, özelliklerine göre filtreleyebilir, istediğiniz aracı favorilerinize ekleyerek takibe alabilirsiniz.

Size özel geliştirilen üye hesap yönetimi sayfanızdan, katılmış olduğunuz ve kazanmış olduğunuz ihalelerin tüm detaylarına ulaşabilir; favorilerinizi düzenleyebilir, eklemiş olduğunuz araçların güncel durumlarını takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen konu başlıklarına tıklayınız!

ÜYELİK

Sitemize üye olan kullanıcılarımız aşağıda listelenen özelliklerin tümünden anında faydalanabilirler:

 • Online kredi kartı ile katılım bedeli yükleme / ekleme, satınalma gücü yaratma.
 • Satınalma gücü nispetinde ihaledeki araçlara teklif verebilme.
 • Detaylı araç listeleme & araçların ihale satış fiyatlarını görüntüleme.
 • İstenilen araçları favorilere ekleyerek takibe alma.
 • İhale kataloğundaki araçları sosyal hesapları üzerinden paylaşma.
 • Teklif verilen ihaleleri listeleme.
 • Kazanılan ihaleleri listeleme.
 • Tek tuşla profesyonel üyeliğe geçme.

İlgili üyelik formunu doldurduktan sonra, e-posta adresinizi doğrulamak için tarafınıza aktivasyon talebi gönderilecektir. Üyelik aktivasyon e-postasındaki linke tıklayarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. E-posta’nın tarafınıza ulaşmaması durumunda, hesabınıza giriş yaparak tekrar aktivasyon talebinde bulunabilirsiniz.

Web sitemizin yanında, mobil uygulamalarımız üzerinden de üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemleriyle tam uyumlu çalışan mobil uygulamalarımıza ulaşmak için lütfen tıklayınız!

SATIN ALMA GÜCÜ

İşleri sizin için öylesine kolaylaştırdık ki! İhalesine katılmak istediğiniz her araç için ayrı ihale katılım bedeli yatırma zorunluluğunu ortadan kaldırdık.

Satınalma gücünüz, hesabınızdaki mevcut bakiyenizdir.İhaleye sunulan her araç için önceden belli bir ihale katılım bedeli belirlenir ve aktif ihale kataloğundaki araç bilgilerinde listelenir.

Satın almak istediğiniz araçların ihalesine teklif verebilmeniz için mevcut hesap bakiyenizin ilgili araçlar için belirlenmiş olan katılım bedeline eşit ya da bu bedelin üstünde olması gerekmektedir.

Hesabınıza bakiye yükleme / ekleme işlemini hesabınız altından kredi kartınız vasıtasıyla online olarak anında yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim işlemi gerçekleştirilmez, belirlemiş olduğunuz tutar kadar kartınıza süreli bloke konur.

Teklif verdiğiniz aracın ihalesini kazanmanız durumunda, aracın ihale katılım bedeli nispetinde tutar mevcut bakiyenizden düşülür; kazanamamanız durumunda ise mevcut bakiyenizde herhangi bir değişiklik olmaz, satınalma gücünüz aynen korunur.

“Satınalma Gücü” özelliği sayesinde;

 • Aktif ihale kataloğundaki araçlara, her araç için ayrı ihale katılım bedeli yüklemenize gerek kalmaksızın teklif verebilirsiniz.
 • Satınalma gücünüzün yetersiz olması durumunda sistem sizi araç bazında uyarır.
 • Sadece ihalesini kazandığınız araçların ihale katılım bedelleri bakiyenizden düşülür.
 • Gerek ihale öncesi, gerekse ihale sırasında; kredi kartınızdan online olarak anında, istediğiniz tutarda bakiye yüklemesi yaparak satınalma gücünüzü arttırabilir ve istediğiniz aracın ihalesine teklif verebilirsiniz.

Aktif ihale kataloğundaki araçların tümünün açık arttırması tamamlanıp ihale sonlandığı andan itibaren 1 (Bir) saatlik süre içerisinde ihalesini kazanmış olduğunuz araçların toplam ihale katılım bedelleri kredi kartınızın blokeli tutarından tahsil edilir, geri kalan tutar ise kredi kartınıza iade edilir ve mevcut satınalma gücünüzden düşülür. Herhangi bir ihale kazanamamanız durumunda ise, mevcut tüm blokeli tutarınız kredi kartınıza aynen iade edilir.

Bir sonraki ihaledeki araçların açık arttırmasına katılabilmek için, sıradaki aktif ihale kataloğu yayınlandığı andan itibaren kredi kartınızla tekrar bakiye yüklemesi yapabilir ve satınalma gücü yaratabilirsiniz.

PROFESYONEL ÜYELİĞE GEÇİŞ

Dileyen katılımcılarımız üye hesap yönetimi sayfasından profesyonel üyeliğe geçiş talebinde bulunabilirler. Talebiniz sonrası, varmiarttiran.com danışmanları en yakın sürede sizinle irtibata geçerek tarafınızı bilgilendireceklerdir.

Ayrıca; 0212 290 67 10 numaralı telefondan bizimle direkt iletişime geçerek “Profesyonel Üyelik“ talebinizi iletebilir ve gerekli prosedürün tamamlanmasına istinaden size özel avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Profesyonel üyelik hakkından yararlanan kullanıcılarımız;

 • Hesaplarına ihale katılım bedeli nispetinde yükleme yapma şartı olmaksızın standart olarak limitsiz satın alma gücü elde ederler.
 • Herhangi bir sınırlama olmaksızın ihalelerdeki tüm araçlara teklif verebilirler.
 • Profesyonel üyelere özel fırsat ve ayrıcalıklardan faydalanabilirler.

İNTERAKTİF İHALE EKRANI

Tamamen kullanıcı odaklı tasarlanmış olan gerçek zamanlı interaktif ihale takip ekranımız sayesinde, tüm ihale sürecini CANLI olarak yaşayacaksınız!

Maksimum kullanıcı deneyimi için eklenen özellikler:

 • Saniye bazında görsel geri sayım saati.
 • Geri sayımın son 5 saniyesinde işitsel efekt.
 • Teklif alınması durumunda işitsel efekt.
 • İhaleyi kazanan üyeye özel işitsel efekt.
 • Üyelerin ihaledeki durumlarına özel anlık bildirim ve uyarı mesajları.
 • Aktif ihalede sesi AÇMA / KAPAMA opsiyonu.
 • Mevcut ihale durumunu ve anlık ihaleyi, gerek web sitemiz gerekse mobil uygulama üzerinden her an aktif olarak takip edebilme imkanı.
 • İhaledeki araçları favorilere ekleme opsiyonu.
 • İhaledeki araçları sosylar ağlar üzerinden paylaşma opsiyonu.

İhale İşleyişi:

 • Aktif ihale kataloğundaki araçların ihalesi belirtilen gün ve saatte, 1 no’lu araç ile başlar.
 • Her araç için teklif alma süresi 30 saniyedir.
 • Son 10 saniye içerisinde teklif verilmesi durumunda, 10 saniyelik geri sayım tekrar başlar.
 • Aktif ihaledeki aracın satışının tamamlanmasından 5 saniye sonra sıradaki aracın ihalesi başlar.
 • Aktif ihale kataloğundaki araçların tümünün açık arttırması tamamlandıktan sonra ihale sonlanır ve bildirim mesajı yayınlanır. İsteyen kullanıcılar, “İhale Sayfasında Kal” opsiyonunu seçerek mevcut ihale kataloğundaki araçları incelemeye devam edebilirler.

Aktif ihale katalog yapısı sayesinde, ihaledeki tüm araçları ileri ve geri butonları yardımıyla aynı ekrandan detaylı bir şekilde inceleyebilir, ihalenin tüm akışına tamamen hakim olarak şartlara göre hesabınıza anında ihale katılım bedeli nispetinde bakiye yüklemesi / eklemesi yapabilirsiniz.

AKTİF İHALE KATALOĞU

İhaleye çıkmış olan araçların ihale sıra numarasına göre toplu olarak listelendiği katalogdur.

Her ihale bitiminde bir sonraki ihalenin araç kataloğu, satış başlangıç günü ve saati belirtilerek site üzerinden yayınlanır.

İhaledeki herhangi bir aracın detayına girerek aktif ihale kataloğunu incelemeye başlayabilirsiniz:

 • İhaleye çıkan araçları tek bir ekran üzerinden takip edersiniz.
 • İleri ve geri butonları sayesinde katalogdaki tüm araçları detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
 • Katalogdaki araçları favorilerinize ekleyip takibe alabilirsiniz.
 • Katalogdaki araçları sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz.
 • Açık arttırmasına katılmayı düşündüğünüz araçların belirlenmiş olan ihale katılım bedellerine istinaden, ihale öncesi hesabınıza katılım bedeli yüklemesi / eklemesi yaparak satınalma gücünüzü önceden belirleyebilirsiniz.

Aktif ihale kataloğu ve interaktif ihale ekranı yapısal olarak bütün bir ihale sürecinin birbirini tamamlayan parçalarıdır.

Katalogdaki 1 no’lu aracın ihalesi başladığı anda, aktif ihale kataloğu tüm görsel yapısı ve kullanım özellikleri korunarak interaktif ihale ekranına dönüşür.

Mevcut ihaledeki araçların tümünün satışının tamamlanmasına istinaden ise, bir sonraki aktif ihale kataloğu otomatik olarak yayına alınır. Böylelikle; ihale öncesinde, sırasında ve sonrasında tüm araç bilgileri kullanıcılara tek bir ana şablon üzerinden sunulmuş olur.

DETAYLI ARAÇ ARAMA & LİSTELEME

Web sitemizde, arama kriteri girerek veya detaylı arama menüsü üzerinden seçim yaparak arama yapabileceğiniz iki farklı opsiyon bulunmaktadır.

Arama kriteri girerek yapacağınız aramalarda,bilgilerinde girmiş olduğunuz kelimeleri içeren araçlar listelenir.

Üst menüdeki “ARAÇLAR” linki vasıtasıyla ulaşacağınız sayfada standart olarak “Aktif İhale Kataloğu” araçları listelenir. Detaylı arama menüsü üzerinden yapacağınız aramaları ise; “İhale Durumu Seçin” opsiyonu ile aktif ihale araçları, ya da ihalesi ve satışı tamamlanmış araçlar arasından yapabilirsiniz. Ayrıca; arama sonuçları sayfasından da, aktif ihaledeki ve satılmış araçların tabloları arasında geçiş yapma imkanınız mevcuttur.

Kısacası; detaylı arama motoru, girmiş olduğunuz arama kriterlerine uygun olarak aramayı hem aktif ihale araçları, hem de satılmış araçlar arasından gerçekleştirir ve sonuçlar sayfasında iki ayrı tablo olarak listeler.

Arama sonuçları listeleme özellikleri:

 • Katalog görünümü ve liste görünümü olmak üzere iki farklı opsiyon.
 • Arama sonuçlarını, araç özelliklerine göre (Marka, Model, Versiyon, Yakıt Tipi, Şanzıman Tipi, Model Yılı, KM, İhale Başlangıç Fiyatı & Satış Fiyatı) listeleme özelliği.
 • Sayfa başına listelenen araç adedini değiştirme opsiyonu.

SOSYAL PAYLAŞIMLAR

Facebook ve Twitter kullanıcısı iseniz; beğendiğiniz, açık arttırmasına iştirak ettiğiniz, ve özellikle de ihalesini kazandığınız araçları arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşamak isteyeceğinizi düşündük.

Paylaşım için, araç bilgilerinin görüntülendiği aktif ihale kataloğu ve interakif ihale ekranında bulunan “Facebook’ta Paylaş” ve “Twitter’da Paylaş” butonlarına tıklamanız yeterlidir.

Açılan pencereden; ilgili araca ait tüm bilgileri ve görselleri, bireysel mesajınızı da ekleyerek Facebook ve Twitter takipçilerinizin beğeni ve yorumlarına sunabilirsiniz.

ÜYE HESAP YÖNETİMİ

Üye hesap yönetimi sayfamız; kullanıcılarımızın üyelik profillerini düzenleyebilecekleri, ihalelere katılım süreçlerini yönetebilecekleri, iştirak ettikleri ihalelerin ve takibe aldıkları araçların bilgilerine ulaşabilecekleri şekilde oldukça basit bir yapıda tasarlanmıştır.

Sitemize giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında gözükecek olan üye isminize tıklayarak hesabınızın yönetim sayfasına ulaşabilir ve aşağıda belirtilmiş olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Üyelik bilgilerinizi güncelleme.
 • Satınalma gücü oluşturup ihalelere teklif verebilmek için kredi kartınız ile hesabınıza online olarak bakiye yükleme / ekleme.
 • Favorilerinize eklediğiniz araçları listeleme / yönetme.
 • İhalesine katıldığınız araçları listeleme.
 • İhalesini kazandığınız araçları listeleme.
 • Listelenen araçlar için verdiğiniz son fiyat teklifini görüntüleme.
 • Listelenen araçların ihale satış fiyatlarını görüntüleme.
 • Profesyonel üyeliğe geçiş için başvuruda bulunma.

MOBİL UYGULAMALAR

Cep telefonlarınızdan ve diğer mobil cihazlarınız üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirerek, aktif ihale kataloğunu takip edebileceğiniz ve açık arttırmalara iştirak edebileceğiniz Android ve iOS tabanlı mobil uygulamalarımız Google Play ve App Store üzerinden YAYINDA!

Google Play ve App Store'da "Varmiarttiran" olarak aratarak ya da aşağıdaki linklerden direkt olarak ilgili uygulamalarımıza erişebilirsiniz:

Google Play: Android Uygulaması İndir
App Store: IPhone Uygulaması İndir

VARMIARTTIRAN.COM GARANTİSİ

ARAÇ DEVİR & TESCİL İŞLEMLERİ

Varmiarttiran.com ihalelerinden satın alınan araçların satış, devir ve tescil işlemleri için gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Tescil Belgesi (Ruhsat) veya Tescile İlişkin Geçici Belge

 • Trafik Belgesi

  Noter yetkilisi tarafından kontrol edilen bu belgenin yapılan satış türüne göre iptal edilmesi gereken durumlar olabilecektir.İptal edilen trafik belgesi noter yetkilisi tarafından dosyasında muhafaza edilmek üzere alınacaktır. Trafik Şubeleri tarafından verilecek yeni belgenin tahsilatı da Noter yetkilisi tarafından bu işlem ile birlikte yapılır.

 • T.C. Kimlik Numarası

  Satış işlemleri sırasında ilgililerin T.C. Kimlik numaralarının olması zorunludur.

 • Geçerli Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Avukat Kimliği, Pasaport)

  İşlemin yapılabilmesi için alıcılar ve satıcıların geçerli bir kimlik belgesi olması zorunludur. Her durumda KPS sorgusu ile karşılaştırma yapılacağından, işlemin hızlandırılması açısından nüfus cüzdanı ile gelinmesi tavsiye edilir.

 • İşlem vekaleten yapılacak ise vekaletnameler

  Vekaleten işlem yapılması durumunda vekaletnamelerin ibrazı zorunludur Firma için vergi numarası Tüzel kişiliklerin araç satış ve devri sırasında vergi numaralarının bulunması zorunludur.

 • Yabancılar için; Oturma izni, Çalışma Belgesi ve Türkiye sınırlarında geçerli Sürücü Ehliyet Belgesi

  Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğü tarafından verilen geçerli bir T.C. kimlik numarası yok ise bu kişilere ait vergi numarası kullanılır.

 • Firmalar için imza sirküleri

  İşlemi yapan tarafların tüzel kişilik olması durumunda imza sirküleri (gerekirse ticaret sicil gazetesi) ile firma yetkili ya da vekilinin geçerli bir kimlik ve T.C. Kimlik numarası işlem sırasında zorunludur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

E-Müzayede Nedir? Niçin E-Müzayede?
www.varmiarttiran.com internet sitesi üzerinden, piyasa rayicinin altında belirli bir başlangıç fiyatından satışa sunulan otomobilleri, en yüksek bedeli teklif eden alıcıya satılmasıdır.
Avantajları
 • Adil koşularda, rekabetçi piyasa değerlerinden alım imkanı
 • Alıcı, satıcının kesin satış kararı olduğunu bilir
 • Alıcılar son fiyatı tamamen kendi değerlendirmelerine göre belirlerler
 • E-Müzayede otomobil satın almak için en hızlı, basit ve daha etkili bir yöntemdir
 • Alıcılar, diğer alıcılar ile birlikte Satıcıya eşit mesafede olduklarını ve aynı koşullarda rekabet ettiklerini bilirler
 • E-Müzayede üye katılımcıların dışında herkes tarafından da izlenebilmektedir. Bu da satın almış olduğunuz otomobiller için en doğru fiyatı ödediğinizin önemli bir göstergesidir.
E-Müzayede’ye kimler katılabilir?

18 yaşını doldurmuş dileyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Türkiye’de çalışma ve oturma izni almış Yabancı Ülke Vatandaşları katılabilmektedir.

Sisteme nasıl üye olabilirim?

Sitenin üst tarafındaki “Üye Girişi” bölümünden, kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize üyeliğinizin aktivasyonu için bir link gönderilecektir. Bu link üzerine tıklayarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Kullanıcı adımı ve/veya şifremi unuttum. Ne yapabilirim?

Sitenin üst tarafındaki "Üye Girişi” sayfasından "Şifremi Unuttum" linkine tıklayarak, yeni şifrenizin sistemdeki kayıtlı e-posta adresine gönderimini sağlayabilirsiniz.

Üyelik Hesabıma giriş yapamıyorum, Ne yapabilirim?

Bunun birkaç nedeni olabilir. Lütfen bu durumla karşılaştığınızda Varmiarttiran.com yetkilileri ile iletişime geçiniz.

E-Müzayede nasıl çalışıyor?
 • Her araç için ortalama Piyasa değerlerine göre başlangıç fiyatları belirleniyor.
 • Araçlar müzayeden önce Escar’ın belirleyeceği dönemde sitede teşhir ediliyor
 • Müzayedeye girmek isteyenlerin kredi kartlarından belli bir miktar katılım bedeli olarak bloke ediliyor.
 • Aracı görme imkanı sunuluyor.
Nasıl teklif verebilirim?

İhale başladıktan sonra her araç için belirlenmiş katılım bedelini kredi kartınızdan bloke ettirip, teklif vermeye başlayabilirsiniz.

Teklif artışları ne kadardır?

Araçlar için piyasa fiyatlarına göre minimum artırma bedelleri belirlenecektir. Minimum artış bedelinin katları teklif verme seçeneği olarak sunulacaktır. Minimum artırma bedeli 100 TL ve katları olacaktır.

Teklifimi geri alabilir veya iptal edebilir miyim?

İhale sırasında vermiş olduğunuz teklifinizi geri alamaz ve iptal edemezsiniz.

Verdiğim teklifleri sistem kabul etmiyor. Çözümü nedir?
 • Tarayıcınız ile ilgili bir problem yoksa aynı anda birden fazla kullanıcının teklif vermesi durumunda sistem milisaniyeler ile de olsa önce verilen teklifi kabul etmektedir. Diğer teklif geçersiz olmaktadır. Bu durumda son teklif bedelini ekranınızda gördükten sonra yeni teklifinizi girebilirsiniz.
 • En yüksek teklif sahibi sizseniz sistem verdiğiniz teklifi kabul etmeyecektir.
Son anda teklif verirsem ve teklifim kabul edilmese ne olur?

Her araç ihalesinin bitiş süresine ilave olarak 10 saniye eklenecektir. Yeni bir teklif gelmesi durumunda, son tekliften itibaren 10 saniye daha süre eklenecektir. Bu her yeni teklifte yinelenecektir. Herhangi bir yeni teklif gelmemesi durumunda araç ihalesi sonuçlandırılacaktır.

İhaleyi kazandığımı veya kaybettiğimi nasıl öğrenebilirim?

İhale bitişi ile birlikte kazanan katılımcılar için ihale ekranında “ Tebrikler Kazandınız” mesajı çıkacaktır. Aynı zamanda kullanıcıların kayıtlı e-postalarına bilgi mesajı gönderilecektir.

İhaleyi kazanmam durumunda, Araç Bedeli dışında tarafımca ödenecek bir masraf bedeli var mıdır?

Araç bedeli ile birlikte masrafları alıcılara ait Noter Satış Devir / Müşavirlik Hizmet masrafları dışında herhangi bir bedel ödenmeyecektir.

Katılım Bedeli ihale sonrasında iade ediliyor mu?
 • İhaleye giren ve kazanan kişilerin bloke edilmiş katılım bedelleri ön ödeme olarak tahsil edilmektedir. İhale sonundaki araç bedelinden katılım bedeli düşülerek para transferi yapılmaktadır.
 • İhaleye giren ve kazanamayan kişiler, bloke edilen katılım bedelini geri alıyor (Varmiarttiran.com tarafından katılım bedeli blokeleri ihalenin sonlandığı aynı gün içinde kaldırılmaktadır. Kredi Kartı sahip olduğunuz banka tarafından blokelerin kaldırılarak kart limitlerinizin iadesi ise bankalara göre farklılık göstermekte olup ortalama 4-14 gün süre almaktadır)
Müzayede de en fazla kaç araç satın alabilirim?

Müzayede gösterilen her araç için teklif verebilir ve her aracı satın alabilirsiniz.

Satış, devir ve tescil için gerekli belgeler nelerdir?
 • Tescil Belgesi (Ruhsat) veya Tescile İlişkin Geçici Belge
 • Trafik Belgesi
  Noter yetkilisi tarafından kontrol edilen bu belgenin yapılan satış türüne göre iptal edilmesi gereken durumlar olabilecektir. İptal edilen trafik belgesi noter yetkilisi tarafından dosyasında muhafaza edilmek üzere alınacaktır. Trafik Şubeleri tarafından verilecek yeni belgenin tahsilatı da Noter yetkilisi tarafından bu işlem ile birlikte yapılır.
 • T.C. Kimlik Numarası
  Satış işlemleri sırasında ilgililerin T.C. Kimlik numaralarının olması zorunludur.
 • Geçerli Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Avukat Kimliği, Pasaport)
  İşlemin yapılabilmesi için alıcılar ve satıcıların geçerli bir kimlik belgesi olması zorunludur. Her durumda KPS sorgusu ile karşılaştırma yapılacağından, işlemin hızlandırılması açısından nüfus cüzdanı ile gelinmesi tavsiye edilir.
 • İşlem vekaleten yapılacak ise vekaletnameler
  Vekaleten işlem yapılması durumunda vekaletnamelerin ibrazı zorunludur Firma için vergi numarası Tüzel kişiliklerin araç satış ve devri sırasında vergi numaralarının bulunması zorunludur.
 • Yabancılar için; Oturma izni, Çalışma Belgesi ve Türkiye sınırlarında geçerli Sürücü Ehliyet Belgesi
  Nüfus ve vatandaşlık Müdürlüğü tarafından verilen geçerli bir T.C. kimlik numarası yok ise bu kişilere ait vergi numarası kullanılır.
 • Firmalar için imza sirküleri
  İşlemi yapan tarafların tüzel kişilik olması durumunda imza sirküleri (gerekirse ticaret sicil gazetesi) ile firma yetkili ya da vekilinin geçerli bir kimlik ve T.C. Kimlik numarası işlem sırasında zorunludur.
Aracımı nereden ve nasıl teslim alacağım?

Noter Satış işlemleri ve ilgili prosedürler tamamladıktan sonra Araçlar yürür ve çalışır vaziyette olduğu hali ile Escar Filo Kiralama Hizmetleri Anonim Şirketi lokasyonlarından veya Escar Filo Kiralama Hizmetleri Anonim Şirketi’nin belirteceği yerden teslim edilecektir.

Kazandığım aracı almaktan vazgeçebilir miyim?

Sözleşme kapsamında, kazanan lehine bir durum oluşmadığı durumlarda, satıştan cayılması durumunda, ihale başında tarafınızdan yatırılmış olan katılım bedeli, cayma bedeli olarak tarafınızdan tahsil edilecektir.

E- Müzayede ile ilgili çok sorum var, ne yapabilirim?

(0212) 2906710 numaralı telefonda Varmiarttiran.com yetkilileri iletişime geçerek sorularınıza cevap bulabilirsiniz.